Synopse

Hlavní postavou je mladý muž jménem Martin Marek, rodák z pražského Smíchova, který to v životě zatím nikam nedotáhl. Marně se pokouší už kolikátou sezónu prosadit se jako herec a zpěvák, což je sice obor, který vystudoval na konzervatoři, ale pro nějž - upřímně řečeno - nemá velké vlohy. Protože však neumí nic jiného, plácá se od konkurzu ke konkurzu, aniž by pořádně zavadil o práci. Jeho život provází pouze neúspěch, upomínky na nezaplacené složenky, soudní obsílky a exekuce. S přítelkyní Nikol právě prožívá vleklou vztahovou krizi, protože žádná rozumná dívka nechce mít za přítele nýmanda. Jeho osobní i profesní život je už takřka v troskách, takže zpráva o úmrtí otce je jen zdánlivě posledním hřebíčkem do rakve. Ne že by náš hrdina informaci o sklonu svého táty nějak zvlášť prožíval. Otec opustil rodinu, když byly malému Martinovi pouhé tři roky a on jej od té doby neviděl. Celý život cítí ke svému otci spíše hořkou nenávist.

Všechno se začne měnit od chvíle, kdy je Martin pozván k notáři, aby se seznámil s otcovou poslední vůlí. Notář Martinovi sděluje, že jeho otec vlastnil na Šumavě pár zajímavých nemovitostí včetně několika stovek hektarů lesů a polností. Slušný majeteček pro nezaměstnaného herce! A Martin je jediným právoplatným a univerzálním dědicem. Jenže nabytí dědictví má poněkud netradiční podmínku. Martinův otec byl zapálený amatérský herec a dědictví připadne pouze tomu, kdo v malebné šumavské vesničce jménem Tuškov obnoví dávno zaprášenou slávu místního ochotnického spolku a s nastudovanou hrou dovede tento spolek až do národního kola Jiráskova Hronova. Martin se tedy vydává do hlubokých šumavských lesů, kde lišky dávají dobrou noc.

Když však Martin přijede do na pohřeb svého otce, se zármutkem zjišťuje, že žádný amatérský spolek v místě už řadu let neexistuje. Pokud bude chtít získat své dědictví, bude muset zdější amatérské divadlo znovu založit. Aby celý projekt šel realizovat co nejrychleji a neúčelněji, Martin předstírá, že pracuje v Praze jako režisér a producent. Proto se mu na konkurz začínají hlásit skutečně velmi různorodé lidské existence. Od svérázných šumaváků, kteří mají osobitý vztah k umění, přes místní dívky, které se sem hlásí, aby ulovily bohatého pracháče až po exhibionisty, kteří se prostě jen rádi předvádějí. Martin má tedy své první herce, začínají první zkoušky a s tím spojené první nesnáze.

Aby Martin zvýšil naděje na účast v celostátním kole Jiráskova Hronova, rozhodne se, že napíše a nastuduje původní muzikál. Část ochotníků je tím nadšena, část zděšena. Ale protože náš hlavní hrdina slíbil všem zúčastněným tučný honorář za dosažený cíl, celá komunita se intenzivně vrhá do velkého dobrodružství. V průběhu těchto příprav se najde místo i pro lásku. A náš režisér navazuje slibně se rozvíjející vztah s učitelkou Zuzanou. Netuší však, že už je maminkou dvou velmi extravagatních dětí. Ve chvíli, kdy se to dozví, objevují se v jejich vztahu první šrámy. Nakonec Martin dojde k chlapskému závěru, že když ženská stojí za to, pak je možné ji milovat i s několika malými ďáblíky. Druhou krizí projde vztah Martina a Zuzany v okamžiku, kdy na Šumavu přijíždí bývalá Martinova přítelkyně Nikol. Dozvěděla se totiž o Martinově dědictví a ráda by s Martinem svůj vztah oživila, teď když je z něj milionář. Martin musí řešit velké citové dilema. Vrátit se zpátky k přítelkyni nebo pokračovat v dobře načatém vztahu s Zuzanou? V této napjaté atmosféře dál probíhají zkoušky souboru, což se neobejde bez mnohých komických situací a současně probíhá skrytý boj mezi Martinem a tajemnicí divadla. Paní Hadravová, tak se tato zapálená amatérka jmenuje, si totiž dělala zálusk na vedení divadla. Proto se snaží všemožnými intrikami Martinův záměr překazit. Celá záležitost zajde tak daleko, že se jí to téměř povede. Ale Martin, výrazně podporován svým kamarádem Bobem Šimkem si naštěstí ví rady v každé složité situaci.

A tak se po mnoha peripetiích skutečně podaří Divadelnímu spolku "Šumavan” dostat se až na Celostátní kolo Jiráskova Hronova, ale kvůli intrikám paní Hadravové ještě zdaleka není vyhráno. Dramatická zápletka vrcholí těsně před samotným vystoupením, kdy naděje na získání dědictví téměř pohasnou. Je tu však ještě Zuzana, které se podaří vše na poslední chvíli zachránit. Ale jak se ukáže, ani tohle není defintivní konec. Ještě nás čeká nejedno překvapení.

V příběhu ze zapadlého koutu šumavských hvozdů se můžete těšit na vynikající herecké představitele stejně jako na mimořádné pěvecké výkony zpěváků. MÝDLOVÝ PRINC je muzikálová komedie se silnými lidskými příběhy. Je to muzikál, který vás může překvapit svou pravdivostí stejně jako poznáním, že na jevišti možná zahlédnete kousek sama sebe. Nejlepší písničky Václava Neckáře jsou už jen milým bonusem a sladkou smetanou v koktejlu, který jsme pro vás namíchali.

Copyright © Divadlo Broadway 2014 • Kontakt: info@divadlo-broadway.cz
Mýdlový princ - muzikál